Saha Planlama


Saha planlama yazılımımız dekorasyon şirketlerinin, saha üzerinde yer planlaması yapan işletmelerin kullanabileceği türde bir yazılımdır. Belirli bir alana ürün sığdırmak ya da ürünlerin alanda nasıl göründüğünü göstermek için kullanılır.

  • Elinizde bir saha ve yerleşim yapmanız gereken materyaller için ideal bir yazılımdır.

Programın ilk kullanımında kullanıcı adı ve şifre admin ‘dir

Öncelikle yeni denilerek görsellerimizi yükleyeceğimiz klasörü belirtmeliyiz. Saha planlama program belirttiğimiz klasörün içerisindeki resim dosyalarını otomatik görecektir.

Fotoğraf yolu seçiminin hemen ardından bizden zeminde kullanacağımız görselin ne olduğunu seçmemiz istenecektir. Bu aşamada eğer fotoğraf yoluna zemin görselimizi koymadıysak seçimli içerik boş gelecektir.

Zemin için düşündüğümüz dosyayı yükleyip foto yolunu yeniden düzenlediğimizde seçimli kutuda görselimiz belirecektir. Kaydettikten sonra arama kutucuğuna kayıt sırasında girdiğimiz ismi girerek yeni saha planımızı görebiliriz

Foto yolu artık bizim çalışma alanımızdır. buraya yüklediğimiz bütün resim dosyaları her kapatıp açmanın ardından seçimli kutulara gelecektir.

Bizim önerimiz buraya yüklediğiniz dosyaların png formatında olması ve arka planının transparan olmasıdır. Böylelikle çok daha başarılı bir görünüm elde edebilirsiniz.