WebTV Yapımı


Video içeren, video ile bilgi aktaran, içeriğinin yoğunluğu filmlerden oluşan web sitesi konseptidir.

WebTv Web Sitesi

WebTv günümüzde sıklıkla ve bir çok sektörde kullanılmaktadır. Televizyon ve gazeteler günümüzde haberleri web siteleri üzerinden edindikleri gibi vermekte, hızlılıkta üst düzey rekabet içerisinde yer almaktadır.

Bir çok hastane web siteleri üzerinden doktorlarının kendi konularında yaptığı bilgilendirici konuşmaları, yapılan ameliyatların görüntülerini yayınlayıp webtv’nin ve teknoloji devrinin pazarlama faaliyetlerinden yararlanıp pazardan daha büyük pay almak istemektedir.

Diş hekimleri kendi web sitelerinde videolar yayınlamakta ve güncel yöntemleri nasıl uyguladıklarını bizzat uygulamalı olarak anlatmaktadırlar.

Gemi sanayii’nde benzer yapım tekniklerinden ve gemi ya da yat’a mobilya uygulamalarından örnekler filmler aracılığıyla aktarılmaktadır.

Çağımızda televizyon üzerinde her şey çok çabuk tüketilmektedir. Oysa web siteleri olabilecek her şeyi çok hızlı aktarmakta ancak tüketmeden arşivlemektedir. Kitle aynı içeriğe tekrar tekrar erişebilir ya da yayınlandığı gün  izleyemeyenler, çok daha sonra izleme imkanına sahip olmaktadır.

Oyunların nasıl oynandığı, geçilemeyen bölümlerin nasıl geçildiğini anlatan video siteleride bu yöntemin uygulandığı bir başka fraksiyondur.

Makine sanayii’nde makinelerin sasıl kullanıldığını, ev tipi makinelerde dikkat edilecek hususların anlatıldığı video sitelerine de sıklıkla rastlamaktayız.

WebTV yaklaşımı için bir sektör daraltması yapmak, şu sektörde yoğun olarak kullanılır demek çok mümkün değildir. Bugün çok sık kullanmayan sektörler kısa bir süre sonra yoğun kullanıcılar haline gelebilmektedir.

Temel nokta aslında web sitesinde sadece fotoğraf ve yazıların olmasının yeni kuşaklara çekici gelmemesidir. Yeni kuşak kullanıcılar sıklıkla video içerik tüketmektedir. Şu da bir gerçektir ki bir mekanı, bir makineyi veya herhangi bir şeyi anlatmak istiyorsanız bunu anlatmanın en kolay yolu da görüntüdür.

Bir makinenin işlerkenki halini anlatmak için onlarca kare fotoğraf, yüzlerce kelime gerekirken birkaç saniyelik görüntüyle makinenin nasıl çalıştığını göstermek mümkündür. Tüketen açısından da baktığımızda örneğin bir trafik kazasının nasıl olduğunu anlamak için dakikalarca yazı okuması ya da fotoğrafları dikkatlice incelemesi gerekirken, birkaç saniyelik görüntüye bakıp yorumlama ihtiyacı bile duymadan anlamak çok pratik gelmektedir.

Bizler bilişim alanımızdaki tecrübemizi WebTV alanında da müşterilerimizin değerlendirmesine olanak tanıyoruz. Bu alanda bizimle çalışmak isterseniz iletişim bilgilerimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.