Anahtar Teslim Kabinet


Kabinet kolay müdahale edilebilir, modern görünümlü sistem alt yapı aracıdır. Bilişim sisteminin bütün kablo kirliliğini içerisine toplayıp dışarıdan serverların şık ışıklı görünümünün görünmesini sağlar.

Kabinet

Sunuculardaki fanlar havayı önden çekip arkadan dışarı itecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu sebeple kabin düzeni oluşturulurken sunucuların ön yüzleri birbirlerine bakacak şekilde kabin düzeni oluşturulmalı, doğru ve etkili soğutma için soğuk hava sunuculara önden ulaştırılmalıdır.

Kabinlerinize cihazlarınızı yerleştirirken yerel ağ ve dmz’e hizmet eden sunucuları ve switchlerini, ayrı konumlandırmak, veri depolama, yedekleme, ağ bağlantısı ve güvenlik cihazlarını merkezi, kolay erişilebilir bir noktaya yerleştirmek işinizi kolaylaştıracak ve size planlı bir büyüme sağlayacaktır.

Bir çok firma kabinet alırken siz kuracaksınız değil mi diye sorar. Yanıt her zaman evettir. Satın alımın ardından, tedarikçi tarafından kabin getirilir ve kurulur. Ardına bir bakarsınız kendinizi günler süren bir işin içerisinde bulmuşsunuz. Yapacağınız işe de çok fazla alışık olmadığınız için iş uzadıkça uzar, bitmek bilmez.

Sizleri bu büyük dertten kurtulmaya, anahtar teslim kabinet almaya davet ediyoruz.

Kabinet; Dikili Tip , Duvar Tipi , Data Center , Outdoor ve Özel Üretim Ürünler arasından seçim yapmakla başlar.

Kabinetler server, server ekipmanlarını barındırma ve işletme ağından gelen fiber, rg8, cat6 veya fiber kabloların sonlandırıldığı platformdur.  Sonlandırma ekipmanlarına patch panel adı verilir. Kablolar patchpanelde sonlandırılır. Bunun ardına patch cord adı verilen kısa kablolarla switch’ler üzerine kablolama yapılır.

Kabin içerisinde çok sayıda server olduğu için server sayısı kadar monitör, klavye ve mause koymak yerine bu ekipmanlardan sadece bir tane koyup kvm switch adı verilen bir cihazla bütün serverları bu klavye ve mause aracılığıyla görmek ve kontrol etmek mümkündür.

En kaba hatlarıyla bir kabinet içerisinde aşağıdaki materyaller yer alır.

  • Patch Panel
  • Backbone ve Switchler
  • Grup priz
  • Adsl, kablo Modem veya MetroEthernet switch
  • Rackmount Serverlar ve Yedekleme Üniteleri
  • Rg6 kablo spliter ve modülator
  • Raf, çekmece, ışık gibi kabinet ekipmanları
  • Güvenlik kamera DVR veya NVR

Kabinet’e dışarıdan bakıldığında ise kesintisiz güç kaynağı ve elektrik tesisatından yapılmış kablolamadan söz edebiliriz.

Yanılsama da burada başlamaktadır. Bir çok firma kabinet satın alırken aşağıda yer alan bütün herşeyin tedarik veren tarafından yapılacağını düşünmektedir. Bilmeyen bir kişi için sadece bir rafın yüksekliğini bile değiştirmek zorken bütün bu sözünü ettiğimiz işi yapmak hiç kolay değildir. Öte taraftan tedarikçiler ise kabineti getirip bütün bu kurulumların yapılacağı yere koymayı kurulum olarak ele almaktadırlar.

İşte bu nedenle sizlere tam bir anahtar teslimi kabinet kurulum hizmeti tasarladık. Sizi dinleyip ihtiyacınız olan her şeyi yapacak biçimde proje oluşturmaktayız. Tam bir bilişim sistemine giden yol haritası için sizin yanınızdayız.