Ups Kablolama


Kesintisiz güç kaynağı (UPS), elektrik hatlarından gelen enerji ile bilişim sisteminiz arasında bulunan ve bu sistemin dahilindeki bileşenleri elektrik akımındaki anormalliklerden, iniş çıkışlardan ya da elektrik akımının ani yok almasından koruyan bir donanımdır.

Ups

Bilişim sisteminizi besleyen akımın voltajındaki düşme ya da bir elektrik kesintisi sonucu azalması halinde sistemi destekler.  Tükenmesi halinde sisteme yedek güç sağlarlar.

Bu sayede bilgisayarlarınız ve diğer elektronik cihazlarınız istenmeyen ve yüksek maliyetlerle karşılaşacağınız zararlar görmezler.

Sorunsuz, arızalanıp size masraf çıkartmayan bir bilişim sistemi ister misiniz? Bunun için kesintisiz güç kaynağı kullanmalısınız. Kesintisiz güç kaynakları elektrik akımında kısa süreli ve hafif ya da uzun süreli ve yüksek artışlar şeklinde gözlenen dalgalanmalar sırasında devreye girer.

UPS ’ler bir anlamda, bir elektrik kesintisi durumunda sistemin normal bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlarlar. Kullanıcılara, üzerinde çalışmakta olduğunuz işi kaydetmeniz ve sisteminizi sağlıklı bir biçimde kapatmanız için ihtiyaç duyduğunuz zamanı verirler.

Kesintisiz güç kaynağı bir regülatör gibi bilgisayarlarınızı ve elektronik cihazlarınızı ani dalgalanmalardan korur, elektrik kesildiğinde bilgilerinizi kaydedip bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kapatmanız için size zaman sağlar,

UPS cihazından elde edilen elektriği bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara kadar ulaştırabilmek için bağımsız bir güç tesisatı yapılmalıdır. Diğer şebeke tesisatından fark edilir bir biçimde ayrılmış ve iyi bir topraklama ile desteklenmiş olmalıdır.

Hizmetlerimiz kapsamında proje gereksinimi olan kesintisiz güç kaynağı satışı , Ups ve Şebeke enerji dağıtımı için TTR, NYAF,NVV,NYY Elektrik kablosu çekilmesi, Ups ve elektrik kat ve ana pano montajı, ups ve enerji priz montajı, topraklama çalışmaları yapılmaktadır

Topraklama yapılmış bir tesisatta Voltmetre ile ölçümde; Faz-Nötr Arası 220V, Faz-Toprak Arası 220V, Nötr-Toprak Arası 1V (En Fazla) Olmalıdır.