Yasal Uyarılar


1- Sitenin Kullanım Koşulları:

Bu konudaki ayrıntılı bilgiler, sitenin “Kullanım Koşulları” sayfasında verilmiştir. contact.web.tr sitesinin ziyaretçileri, söz konusu sayfada yer alan kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

2- Sitede Telif Hakkı İhlâli:

contact.web.tr sitesinin içeriği, dönüşümlü ve nöbetleşe olarak görev yapan çok sayıda yazar tarafından oluşturulmaktadır. Ayrıca site kullanıcılarının bu yazılara eklediği yorumlar vardır.

Site yönetimi tarafından, bütün bu içeriğin yasallığı, mümkün olduğunca denetlenmektedir. Bununla birlikte, içeriğin tamamının ve kısa zaman içinde denetlenmesi mümkün olmayabilir veya gözden kaçan durumlar olabilir. Sitemiz bu nedenle “uyar/kaldır” yöntemini benimsemiştir.

Eğer size ait bir telif hakkının veya herhangi bir kişisel hakkın sitemizdeki bir içerikte ihlâl edildiği düşüncesinde iseniz; sitenin İletişim sayfasından veya iletişim sayfamızda yer alan mail ve telefon bilgilerimizden, durumu site yönetimine bildirebilirsiniz. Yapılacak incelemeden sonra, bir hak ihlâli görülürse, ilgili içerik derhal kaldırılacaktır.

3- Bu Sitedeki İçeriğin İzinsiz Kullanılması:

contact.web.tr sitesinin yazı içeriği, sitenin yazarlarına hazırlatılmaktadır. Sitede yer alan yazılı veya görsel içeriğin, izinsiz olarak kısmen veya tamamen kopyalanması ve herhangi bir şekilde kullanılması durumunda, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince yasal işlem başlatılır.

contact.web.tr, bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgiler, resimler, markalar, alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler ve tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai haklarının sahibidir ve yasal koruma altındadır.

İşbu sitedeki bilgilerin ya da site sayfalarına ilişkin her türlü veritabanı, web sitesi, software- code’ların html kodu ve diğer kodlar v.s. ile site içeriğinde bulunan resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel vesair imgelerin, video kliplerin, dosyaların; kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması, çoğaltılması, başka bir dile çevrilmesi, postalanması ve iletilmesi yasaktır.

İnternet sitesinin tümü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler karşısında uygulanacak cezai ve hukuki hükümler, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu‘nda belirtilmiştir.