Güvenlik Kamera Sistemi


Bilişim Sisteminde Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulmalıdır?

Güvenlik Kamera Sistemi

Günümüzde kameralar artık gündelik hayatımızın parçası haline gelmiştir. Bazen bir dükkanın vitrinine bakarken güvenliği sağlamak için, bazen trafikte otomobilimizle giderken bize ceza yazmak için, bazen hareket algılayıp bize haber vermek için.

Kameraları artık bilişim sisteminden ayrı düşünmek doğru olmaz. Bu nedenle biz de uzunca bir süredir IP kameralarla çalışmakta, IP kameralarla güvenlik kamera sistemi uygulamaları yapmaktayız.

Cctv Güvenlik Kamera Sistemi, yoğun olarak çevre güvenliği, üretim alanlarında personel ve iş akışının izlenmesi, personel güvenliği ve mekan güvenliği sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. İhtiyaçlar her geçen gün değişmekte, farklılaşmakta buna karşın teknolojide hızla gelişerek, hayatımızı daha da kolaylaştırarak çözümler sunmaktadır.

Artık ofisden müstakil eve, küçük bir esnaf dükkanından büyük residance dairelere, fabrikalara , okullara, Sıfır mesafe Yönetimi Yaklaşımı; uzak mesafedeki yerleri bir ya da birden fazla kamera yardımıyla yönetmenizi sağlar. Bu yaklaşım zamandan kazanma, oluşabilecek sorunları ve yol maliyetini azaltma yönünde yeni bir iş modelidir. Bir çok uygulama ve kurulum koşuluna uygun , geniş network ve cctv kamera sistemleri ürün çeşitliliği ile işyerinizin verimliliğini arttırır.

Sıradan kameraların aksine Yeni nesil güvenlik ve IP kameralar, mağaza, ofis ve fabrikalar dahil istediğiniz her yeri internet üzerinden izlemenizi sağlıyor. İnternet veya ev LAN sistemleri aracılığıyla kapalı ortamlarda da kullanılabiliyor. Network tabanlı cctv kamera sistemleri geliştirmiş olduğu Sıfır Mesafe Yönetimi ile, ağ üzerinden istediğiniz zaman ve yerden , istediğiniz yeri izleyebilirsiniz. Bu sistem giderlerinizi azaltır, işçilik maliyetini düşürür ve zaman geçikmesi olmadan izleme olanağı sağlar. Böylece çalışma perfonmasında büyük artış sağlayabilirsiniz.

Mesela bir fabrikanın üretimi, depolar, sevkiyat alanları cctv kamera sistemleri yardımı ile uzaktan izlenebilir. Üretim proses aşamaları, üretilen ürünlerin anlık durumları, uzaktan izlenerek, perfonmans artırabilir ve kontrol kolaylığı sağlanabilir.

Ayrıca bu sistem; işinize yardımcı olurken aynı zamanda güvenliğinizi sağlayacaktır. Cctv kameralar hareket algılama gibi özellikleri kullanılarak ofis personeli, hareket olduğunda alarm ile uyarılabilir. Böylece fabrikanın etrafında fiziksel olarak göz atma ihtiyacı ortadan kalkar. Bu, çalışma maliyetlerinizi düşürür ve perfonmansı artırır.

Sıradan güvenlik kamera sistemlerinde sistem kayıt cihazı, kameralar, monitörler, matrix ve kontrol cihazlarından oluşur. Bu karmaşık ve devreye alması zor sistemi kurabilmek için sistem hakkında eğitilmiş teknik bir ekibe ihtiyaç vardır.… İhtiyaçlarımıza uygun olarak tasarlanmış çok seçenekli Cctv kameralar ve IP kameraların kurulumları oldukça kolaydır. Ağa bağlanmak için verilen CD-ROM üzerindeki talimatları takip etmeniz yeterlidir. Herkesin yapabileceği kadar basitdir.

Eski sistemlerde güvenlik sisteminin denetlendiği, izlendiği oda için ayrıca yatırım yapmaya bir çok cihaz satın almaya gereksinim bulunmaktaydı. Günümüzde kullanılan güncel sistemlerde kayıt işletmenin merkezindeki sistem odasına alınmasına rağmen,  bu sistemde görüntüleme için sıradan sistemler gibi matrix cihazları kullanmaya gerek kalmadan istenilen bilgisayardan izlemesi mümkün olduğundan bir denetleme sistemi de yatırım yapmaya gerek yoktur.