Bekçi Tur Sistemi


Güvenliğiniz gerçekten sağlanıyor mu? Güvenlik personeliniz kritik noktalara gidip bakıyor mu? Bekçi Tur Sistemi ‘yle artık bütün bunların yapılıp yapılmadığını görmek çok kolaydır.

Bekçi Tur Sistemi

Fiziksel güvenlik gerektiren; fabrikalar, İş yerleri, kapalı ve açık alanlı depo-antrepolar, alış veriş merkezleri, askeri tesisler ve üsler, iş merkezleri, otoparklar kısacası her alan bir güvenlik görevlisine ihtiyaç duyar.

Peki; gerçekten güvenlik görevliniz belirlediğiniz noktaları düzenli olarak dolaşıyor mu? Geceleri uyuyakalıyor mu? Yoksa gerçekten vazifesinin başında mı? Eğer bu sorulara yanıt veremiyorsanız ya da emin değilseniz, risktesiniz!

Güvenlik sistemlerinde  genel gözlem olarak bir kontrol merkezinden söz edilebilir. kontrol merkezinde kaba hatlarıyla kontrol edilen bölgeye yerleştirilmiş kameraların izlendiği monitörler, bölgedeki kapı ve bariyerleri açıp kapatan butonlar ve olay durumunda gerekli müdahale ekipmanları yer alır.

Örneğin güvenliğini sağlamakla görevli olduğunuz sitenin bir bölgesinden sürekli şikayetler geliyor. Bu bölge gençlerin sıklıkla toplandığı ve kavga çıkan bir bölge. Güvenlik personelinizin o bölgeye devriye attığından emin olmak ve bölgenin güvenliğini sağlamak istiyorsunuz.

Güvenlik personelinizin geceleri devriye attığından emin olamıyorsunuz. Öte taraftan sadece kameralardan gözlem yapmak bölgede olaylara yetişmeye kafi gelmiyor. Üstelik monitörü izleyen personeliniz de uyuyakalıyor. Bu gibi durumlarda imdadınıza bekçi tur sistemi yetişiyor.

Bekçi tur sistemi güvenlik personelimize verdiğimiz küçük cihazın, devriye atılacak bölgelere sabitlenen aparatı okuması prensibiyle çalışmaktadır. Cihaz üzerinde haftalarca veriyi tutabilmektedir. Cihazın data kablosuyla bilgisayara bağlanması sonrasında veri, sisteme aktarılır. Ardından her bir güvenlik personelimizin ne kadar devriye attığını, kimin hangi devriyeleri yapmadığını veya gecikmeleri görmek mümkün olur.

Kontrol noktaları (Güvenlik Noktası Düğmeleri) her yere kolayca monte edilebilir. Isı, su, manyetik alan ve basınçtan etkilenmediği gibi kirli ve yağışlı ortamlardan zarar görmez. Her türlü yedek malzemesi mevcuttur. Bilgisayar programı Türkçe olup farklı dilleri de destekleyebilir.

Sizlere istediğiniz bilgisayar üzerine bekçi tur sistemi kurulumu yapabiliriz. Hatta elinizde varolan bir personel sistemine performans aktarımı çalışması isterseniz, bu konuda size yardımcı olabiliriz. Gerek bilgisayar tarafında, gerekse güvenlik personelinize cihazların kullanımıyla ilgili eğitim vermekteyiz.