Log ve Güvenlik Duvarı Çözümleri


İşletmenizi sadece dışarıdan gelen tehditlere karşı korumayan, sizi İşletmenizin içerisinde de neler olduğundan haberdar eden tek güvenlik duvarı ‘dır.

Ağınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve kötü niyetli faaliyetlerden kullanımı kolay Kerio Control ile koruyun.

Yeni Jenerasyon Güvenlik Duvarı, Yönlendirici ve Lider IPS

Kerio Control Güvenlik Duvarı Eş zamanlı IPv4 ve IPv6 desteği de dahil olmak üzere derin paket inceleme ve gelişmiş ağ yönlendirme kapasiteleri ile sunucularınızı bütünlüğünü koruyun. Belli bir URL, uygulama, trafik tipi, içerik kategorisi ve günün zamanı ile iletişim kısıtlayan gelen ve giden trafik prensipleri oluşturun. Snort tabanlı davranış analiz ve düzenli olarak güncellenen kural veritabanı ve Gelen Tehditlerden kara listeye alınmış IP adresleri ile Kerio Control’ün IPS’si ağ korumasına şeffaf bir katman ekler.

 

Kerio Control Güvenlik Duvarı Esnek Platform Tercihi


Kerio Control ihtiyaçlar doğrultusunda lisans model seçenekleri sunar. Mevcut kaynaklar kullanılarak Kerio Control Firewall; Windows Hyper – V Sanallaştırma, Vmware, Linux üzerine kurulu hazır çözümleri olan Software Appliance sürümü üzerinde çalıştırılabilir.

Doğrudan Kerio Control Box seçeneği ile UTM cihaz ile güçlü Kerio firewall özellikleri birarada kullanılabilir.

Lisans istenilen herhangi bir işletim sistemine dönüştürülebilir. Esnek çalışma ortamları Kerio nun istenilen heryerde çalışmasını sağlar. Performansı optimize edilmiş donanım ile bir UTM den beklenen tüm özellikler tek bir üründe toplanmıştır.

Kerio Control Box 1120 ve 3130 modelleri ile stabil işletim sistemi ve donanım bağımlılığınızı ortadan kaldırır. Kerio IP6 desteği yanında farklı güvenlik duvarları ile IPSec Vpn bağlantılara olanak sağlamaktadır.

Kerio Control Güvenlik Duvarı Bandwidth Control

Otomatik Bağlantı üstlenme ve bağlantı yükünü ayarlama özellikleri ile çoklu bağlantı ( ADSL/Metro Ethernet/v.s) aktif/aktif ve aktif/pasif yapılandırmalar sağlar. Birden fazla internet erişimi sağlayan interface grubu oluşturulabilir.

Bandwidth Limiter kritik ağ uygulamaları için gerekli bant genişliğini korur. istenilen protokollerin bantgenişliklerine

öncelik verilebilir ve istenen herhangi bir uygulamanın bantgenişliği tamamen kullanıcalar dan ayrılabilir. İstenilen kullanıcı yada gruplar belirli bir bağlantıya yönlendirilebilir.

Kritik internet ihtiyacı olan kullanıcı veya gruplar için özel bantgenişliği tanımlama ayrıcalığı uluşturulabilir. Failover özelliği aktif internet erişimi kesilmesi durumunda otomatik olarak devreye girer, mevcut interface için ayrıca ayar yapmak, sunucuyu kapatıp açmak gerekmez.

Alternatif bağlantının görevi tamamlaması asıl internet erişiminin geri dönmesi ile otomatik olarak devre dışı kalır.

Kolay Yönetilebilen Kural Oluşturabilme Politikaları

Kerio Firewall, işletmenizin belirleyeceği internet erişim kurallarına uygun yapılandırma konusunda size büyük kolaylık sağlar. Esnek yapısı sayesinde her türlü kullanıcı/ grup bazlı / erişilen hedef /erişen nokta / belirlenen zaman aralığı / istenen servis olarak belirlenen politakalar geliştirmenize yardımcı olur.

Görev kritik protokoller için Protokol içeriğini inceleyebilen Protocol Inspector sayesinde e-mail , web, ftp vb. paketleri sahtelerinden ayırarak işletmenizin dışarıdan gelen bu sahte protokol saldırılarını daha baştan engeller.

İşyeri bilgi kaynaklarına dışarıdan erişimler için yanlızca belirlenen ip / kullanıcı /vpn bağlantılarına izin verme ve bunların dışındaki tüm erişim taleplerini engelleyerek güvenli bir koruma sağlar.

İzin verilen erişim yöntemlerinin dışındaki zararlı ve ısrarlı talepleri kayıt altına alarak , dışarıdan gelen bu zararlı ve ısrarlı erişim taleplerini belirlenen sistem yöneticilerine e-mail yollayarak uyarır.

Birden fazla Nat yapabilme özelliği yanlızca belirlenen kullanıcı ve ya grubun belirlenen servislere erişimini sağlayarak , mevcut network ün içeriden gelebilecek zararlı erişimlerini de engelleyebilir. Günün haftanın yada ayın yanlızca belirlenen zaman aralığında dışarıdan işyeri kaynaklarına, yada içeriden dışarıya tüm internet trafiğini zamanlayabilir. Bu zamanlama dışında hiçbir servis, protokol çalıştırılmaz. Böylece görev kritik port lar yanlızca belirlenen zamanda ve sürece açık kalır.

VPN SERVER, VPN İstemci, IPSec, SSL VPN

Kerio Firewall, dahili SSL tabanlı VPN sunucusu ile hem istemciden sunucuya, hemde sunucudan sunucuya sanal ağ bağlantıları tesis etmenizi kolaylaştırır. Bu sayede, merkez ofis ve şube bağlantıları, ve uzaktan çalışan personelinizin kurumsal ağınıza erişimleri, her zaman için yüksek güvenlik ile gerçekleşir.

İstemci modülü gerektirmeyen Clientless SSL VPN özelliği sayesinde, uzak kullanıcılar sadece bir internet bağlantısı ve herhangi bir internet gezgini kullanarak, kurumsal ağınızda bulunan kaynaklara güvenli biçimde erişebilir.

Kerio nun yüksek güvenlikli VPN sunucusu sayesinde tüm şube internet erişimini istenirse üstlenebilir. Tüm şube internet istatistikleri, kullanıcı erişim kayıtları böylece tek merkezden erişilebilir. tüm şube veya şubelerin erişimleri servis,protokol,zaman,kullanıcı veya grup erişimleri kontrol edilebilir ve yönetilebilir. Merkez/ Merkez bağlantıları için Kerio VPN yüksek güvenlikli bir erişim sağlar. Ayrıca Kerio, Farklı VPN Sunuculara erişim, yada farklı sunuculardan IPSec erişimine destek sunar.

Kerio Control Güvenlik Duvarı Antivirüs korumalı ağ geçiti

Kerio Firewall kurumsal ağınızın ağ geçiti olarak gelen ve giden tüm elektronik posta, web trafiği, ve FTP transferlerinin virüslerden arındırılmasını entegre Sophos Antivirüs modülü ile gerçekleştirir. Sophos Antivirüs modülünün bir avatajıda e-mail server güvenlik aşamalaırndan geçen zararlı kodları tespit ve imha etmesidir. İstenilen dosya uzantıları için davranış belirlememe ve servis bazlı kural oluşturabilme imkanı sağlar.

Internet üzerinden gelen zararlı kodları takip edebildiği gibi network içerisinden dışarı sızıntılarıda engelleyebilir. Antivirüs koruması sayesinde tüm bantgenişliği daha zararlı içerik iç network e erişemeden engellenerek bantgenişliği korunur.

Her kullanıcıya erişecek zararlı içerik mevcut yapıdaki antivirüs korumasını gereksiz yere yoracağından veya işletim sistemine zarar vereceğinden Kerio Antivirüs koruması kaynaklarınızın korunmasına yardımcı

Kerio Control Güvenlik Duvarı Web Filter Yönetim Sistemi ile Sörf Koruması

Kerio Firewall, dahili Web Filter modülü sayesinde, gezilen web sitelerini ve görsel öğeleri 141 ayrı kategoride tasnifleyip, kurumunuzun uygun bulmadığı içerikleri engellemesine olanak tanır.

Bu sayede şirketler, eğitim kurumları, ve kamu kurum ve kuruluşları hem yasal yönden sorumluluk gerektiren uygunsuz içeriklerden, hem de çalışanlarının verimliliği yönünden de tedbirli olmanın rahatlığını elde eder. Kategorilere ayrılmış tüm bu içerik veritabanında tutulur ve bu veritabanı otomatik güncellenir. Bunun için birinin her gün farklı adlarla yenileri çıkan web sitelerini tasnif etmeye gerek bırakmaz.

Kerio Firewall, ileri düzey güvenlik özellikleri arasında MP3 müzik bloklama, kendiliğinden açılan gezgin pencereleri ve potansiyel olarak tehlikeli olabilecek programların filtrelenmesi gibi gelişkin imkanlar sağlar. Dahili P2P Eliminator modülü, Kazaa gibi peer-to-peer ağların kullanımı isteğiniz doğrultusunda kısıtlar.

Birçok İşletme ve IT departmanlarının uğraştığı en önemli sorun, her gün artan zararlı içerik içeren web sitelerine erişimi takip ve engeleme işidir. Kelime bazlı yapılan engelemeler yanlış sonuçlar nedeniyle istenilen siteler e erişimi de engelemektedir.

Bu nedenle Kerio Web Filter kötü niyetli yazılımlar ve içerik barındıran sitelere erişimi güçlü bir koruma ile engelemektedir. 141 ayrı kategoride web sınıflandırması yapar ve bu kötü niyetli kod ve içerik barındıran sitlere erişim yanlızca bir kutucuğu işaretleme suretiyle engelenebilir. Yöneticiler Kerio Web Filter ile web tabanlı IM sağlayıcılar ve sosyal paylaşım sitelerine erişimi engeleyen kolay politikalar geliştirebilirler. Kerio Web Filter ile kategorize edilmiş içeriklerin erişimi engelemenin yanında Kerio Star ile de;

Kullanıcı bazlı raporlama, Günlük, Haftalık ve aylık rapor,- Protokol bazlı rapor, En çok kullanılan protokoller raporları grafiksel yada liste halinde alınabilmektedir.

Kerio Control Güvenlik Duvarı Kullanıcı bazlı erişim yönetimi

Kullanıcı ve Gruplar oluşturularak, her türlü internet politikaları bu kullanıcı veya gruplara uygulanabilir. Kullanıcı belirli bir ip yada ip adreslerine, mac adresine bağlanarak kayıt altına alınan içerik kolayca raporlanabilir.

Bu raporlama kullanıcının en çok hangi içerik veya servisleri kullandığının grafik bazlı yada text bazlı ayrıntılı raporunu web arayüzü olan Kerio Star ekranına yansıtır.

Aktive Directory ile tam uyumludur. Active Directory de mevcut kişi ve gruplarınız var ise Kerio Firewall da tekrar kullancı açmanıza gerek bırakmaz. Ağınızdaki her kullanıcı, internet’e erişirken önce Kerio Firewall’ın web tabanlı arayüzünden giriş yapmaya mecbur kılınabilir. Böylece, kısıtlamalar kullanıcı bazında, ve ip adresinden bağımsız olarak gerçekleşebilir. Active Directory ortamlarında bu girişler kullanıcı müdahalesi gerektirmeden şeffafça gerçekleşir.

Kerio Control Güvenlik Duvarı VoIP ve UPnP desteği

Kerio Firewall, H.323 ve SIP protokolleri ile tam uyumlu çalıştığından, tüm VoIP trafiğinizi sorunsuzca internete yönlendirirken, VoIP altyapınızın internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı korunmasını sağlar.

MSN Messenger gibi UPnP desktekli yazılımların, router ve/veya firewall üzerinde detaylı port ve protokol ayarları gerektirmeden anında çalışabilmelerine olanak tanır. ADSL, kablo modem, ISDN, uydu sistemleri, dial-up ve kablosuz internet bağlantılarını sorunsuzca paylaştırabilen Kerio Firewall, küçük, orta ve büyük ağlarda randımanlı internet kullanımını sağlar. Kullanıcılar bir internet bağlantısında problem olduğunda, yedek olarak tanımlanmış ‘fail-over’ bağlantısına otomatik olarak geçirilirler.

Yönetici konsolu, firewall’dan ayrı ve uzak bilgisayarlara kurulabilmekte, ve firewall ayarlarının her yerden yapılabilmesine olanak tanır. Tüm önemli olaylar, yöneticilere elektronik posta yoluyla otomatik olarak bildirilir. Temiz ve anlaşılır istatistiksel raporlar, ve detaylı loglar sayesinde yöneticiler hızlıca sorunlardan haberdar olup, kullanım alışkanlıklarını tespit etmekte fazla vakit kaybetmezler.

Kerio Kullanıcı Kayıtlarını ister web adres bazında ister protkol bazında kategorik olarak grafik olarak sunuma olanak sağlar. Kullanıcı bazlı top listeler oluşturulabilir. Bir kullanıcının birden fazla ip adresi varsa onu tek bir kullanıcıya sabitlemeye olanak sağlayarak kayıt altına alınan verilerin daha derli toplu ve anlaşılır olarak takibine yardımcı olur. İnsan Kaynakları personel verimini bu grafik yada text olarak saklanan verileri inceleyerek işletme verimliliğine katkıda bulunur.