Yazılımlarımız


Kurttepe yazılım bilişim danışmanlık sizler için isteğinize uyarlanmış yazılımlar üreterek işinizi çok daha hızlı ve hatasız yapmanızı sağlar.

Yazılım Özel Yazılım Paket Program

Program da denilen, bir bilgisayarı belirli işlevleri yerine getirmek üzere yöneten, bilgisayara ne yapacağını söyleyen, kodlanmış komutlar dizisine yazılım denir.

Kabaca bu tanımdan da anlaşılacağı üzere eğer bilgisayarı kullanabilmek, işlerinizin en hızlı, iyi ve doğru biçimde yapılabilmesini sağlamak için yazılım satın almaya gereksiniminiz vardır.

Yazılımlar iki kısımda incelenir. Bunlar sistem yazılımları ve uygulama yazılımlarıdır.

a-) Sistem Yazılımı:
Sistem yazılımlarını 3 gruba ayırabiliriz.
• BIOS:
• İşletim Sistemi:
• Sürücüler:
b-) Uygulama Yazılımı:
Özel Yazılımlar:
Paket Yazılımlar:

Günümüzde bir bilgisayarı çalıştırabilmek için işletim sistemi yazılımının zorunlu olması nedeniyle en çok satın alınan yazılım sınıfında liderliği işletim sistemleri almaktadır.

Ancak işletim sistemleri sizin işlerinizi yapmanızı sağlamaz. Bilgisayarınızın çalışmasını sağlarlar. İkinci kategoride ise paket yazılımlar yer almaktadır. Paket yazılımlar sektöre özgü deneyimlerin aktarıldığı yazılımlardır.

Paket programları arasında en sık kullanılan, ofis programları sınıfı içerisinde yer alan excel ve word’dür. Excel ve word ile ofis hayatında neredeyse işlerin büyük bir kısmı yapılabilmektedir. Ancak bu yazılımlar işleri yapmalarına karşın doğru bir arşivleme yeteneğine sahip olmadıkları, tekrarlanan işlerde hatalara neden olmaları nedeniyle zaman içerisinde yaygınlıklarını işe özel hazırlanmış yazılımlara terk edecekleri öngörülmektedir.

Paket yazılımlar kategorisinde bizim de yazdığımız veri yedekleme yazılımları, fatura kesme yazılımlar gibi yazılımlar da yer almaktadır.

İşe özel üretilen yazılımların görece olarak daha pahalı oldukları düşünülmektetir. Bir de işe özel yazılım hazırlanmasına karşın hala ofis paketlerinin kullanımı gereksiniminin ortadan kalkmıyor olması, özel yazılım alma isteğini azaltmaktadır.

Gelecek bir dönemde bu yargının yıkılacağı, işletmelerin bilişim yatırımlarını arttırarak işlerini onda bir zamana düşürecek, kendilerine özel, yazılımlar yazdırma konusunda daha istekli olacakları bilim adamları tarafından ileri sürülmektedir.

Özel yazılımlar uzman ekipler tarafından, yapılan işin doğru anlatılması, doğru anlaşılmazı ve verimli analizler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu konuda gerek paket yazılımlarımızı size özelleştirerek gerekse size özel yazılımlar üreterek uzman kadromuzla sizlerin yanında olacağız.