Faks Server Kurulum


Dünya küreselleşirken siz tek bir yerden faks alıp tek bir yerden faks göndermeyin. Faks server sayesinde tek yerden alın, yüzlerce yerden gönderin ve yüzlerce yerden görün.

Faks Server Kurulum

Bilindiği üzere klasik faks makineleri işletmenizin sekreterya bölümünde duran, sekreterin gelen faks’ları sahiplerine götürdüğü, gönderimlerin genellikle stajyerler tarafından yapıldığı bir yapıdır.

Veya her departmanın kendi faks makinesi’ı vardır. Herkes kendi faksını alır ve kendi makinesinden gönderimini yapar. Bu durumda da onlarca faks makinesi, onlarca faks makinesine bağlanmış analog telefon hattının sabit ücreti ve ziyan olan kağıtların maliyetine katlanılmak zorunda kalınır.

Geleneksel yapıda çoğu zaman gelen fakslar sahiplerine ulaşmaz, genellikle faks arşivi kurulamaz, kurulsa da çoğu zaman kayıplar yaşanır, faks kağıdındaki yazılar uçar. Gönderilen fakslar gitmediğinde faks makinesi deneyebildiği kadar dener ancak en nihayetinde faks gitmediyse bu bilgi hiç bir yerde tutulmaz.

Faks server ‘lar ise bu geleneksel yapıyı fazlasıyla değiştirir. Gönderilen ve alınan  bütün fakslar arşivlenir. Gönderim yapılamayan faks’lar gönderim yapılamayanlar bölümünde kullanıcı üzerinde işlem yapana kadar saklanır.

Faks server sayesinde fakslarınıza ister şirketinizden, ister evinizden, ister yurt dışından erişme imkanına sahip olursunuz. Faks gönderimini sadece sekretaryada yer alan faks makinenizden değil faks programını yüklediğiniz her platformdan gönderme imkanına sahip olursunuz. Üstelik çıktı almanıza gerek kalmadan. Mesela word belgenizi hiçbir ayrıca cihaza gereksinim olmadan yazıcıdan yazdırmak kadar basit bir biçimde faks olarak gönderebilirsiniz.

Faks gönderimleriniz için ayrıca bir telefon numaraları rehberi tutmanıza gerek kalmaz. Ortak telefon rehberi kullanabilir, toplu faks gönderebilir, fakslarınızı aynı zamanda mail olarak da alabilirsiniz. fakslarınızı zamanlayabilir, gönderimin istediğiniz zamanda başlamasını sağlayabilirsiniz.

Faks server ‘da yetkilendirme vardır. Kullanıcılar ve gruplar oluşturarak kimin hangi faksı göreceğine veya görmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Bilgisayarınızda klasör açmak kadar basit bir biçimde istediğiniz şekilde arşivleme yapabilirsiniz. İster ay ve dönem isimleri verebilir, isterseniz müşteri isimlerine göre arşiv yapma imkanına sahip olursunuz.

Sizin için bütün bu üstünlükleri sisteminize entegre etmemizi isterseniz bizi arayın. Sizin için faks server kurulumu yapalım, Öngördüğünüz personelinize eğitim verelim veya serverınızı biz yönetelim.