Yükseltilmiş Antistatik Taban


Sistem Odası Yükseltilmiş Antistatik Taban Nasıl Uygulanıyor?

Yükseltilmiş Antistatik Taban

Yükseltilmiş Antistatik TabanModüler Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri bilgisayarların, iş istasyonlarının günlük ofis işlerini aksatmadan hızlı ve kolayca kurulumuna ve yer değişikliğine imkan ve olanak sağlar. Mekanın herhangi bir noktasından elektrik, telefon, bilgisayar, data, ısıtma – soğutma ve her türlü tesisat çıkışlarına ve geçişlerine kolay ve kesin bir esnek çözüm getirir.

Yükseltilmiş Döşeme sistemleri ile betonarme zemin arasındaki boşluk, her türlü tesisat geçişi için uygundur. Sadece gerekli panelleri kaldırmak suretiyle sistem altındaki her türlü tesisata kolayca ulaşılabilir.

Panellerin geleneksel yüksek yoğunluklu ahşaptan, yangına dayanıklı minerallere kadar pek çok çeşidi üretilmektedir. Ancak sistem odalarında Yükseltilmiş Antistatik Taban malzemeleri kullanılmaktadır.

Modüler panelleri yükseltmek için kullanılan taşıyıcı metal sistem ayakların, sistemin yüksekliğine ve yük dağılımına göre çeşitlilik gösterir.

Yükseltilmiş Döşeme sistemlerinin alt yapısı, yüksekliği ayarlanabilir galvanizli çelik ve alüminyum taşıyıcı ayaklar ile galvanizli çelik kuşak elemanlarından oluşmaktadır. Modüler yapıdaki Yükseltilmiş Döşeme panelleri, yüksekliği ayarlanabilir bir taşıyıcı alt yapı sistemi üzerine yerleştirilerek, yatay doğrultudaki her türlü hareketi ve oynaması engellenerek, tüm bağlantı elemanları ile birlikte yüklere dayanıklı, kalıcı ve düzgün bir yapı elde edilir. 2 çeşiit uygulama tipi bulunmaktadır.

KUŞAKSIZ UYGULAMALAR

Döşeme panelleri doğrudan taşıyıcı ayaklar üstüne yerleştirilmektedir. Taşıyıcı ayaklar, beton zemine özel tutkal ile yapıştırılmaktadır. Taşıyıcı sistemin yüksekliğinin gerekli toleranslar içerisinde ayarlanabilir olması yükseltilmiş antistatik taban sisteminin yüzeyinin düzgün bir yapı oluşturmasını sağlamaktadır.

KUŞAKLI UYGULAMLAR

Döşeme panelleri ayak ve kuşaklar üzerine yerleştirilmektedir. Kuşaklar ile panellerin yüke dayanaklılığı artırıldığı gibi aynı zamanda hem yatayda sabitleme, hem de alt da oluşan hava yastığının doğal bir havalandırma kanalı işlevi görmesi de temin edilmektedir. Kuşaklı yükseltilmiş antistatik taban uygulaması, hareketli yüklerin bulunduğu veya döşeme yüksekliğinin 200 mm’ den fazla olduğu uygulamalar için tavsiye edilmektedir.